مناهج

نظرسنجی سنن حوزوی

مناهج
نگرش ها و دغدغه های حوزه و روحانیت

طبقه بندی موضوعی

حرکت‌های جهادی، عامل ولایت و پیوند جامعه

پنجشنبه, ۲۱ فروردين ۱۳۹۹، ۱۱:۳۸ ق.ظ

🌀 حرکت‌های جهادی، عامل ولایت و پیوند جامعه
🖋 یعقوب مددی

🔹 در روزگاری که طاغوت لیبرالیسم آمده بود تا جهانیان را به سیطرهٔ فکری خود در آورده و به بهانهٔ منافع فردی ، میان انسان ها جدایی اندازد و از رهگذر این تفرقه سلطهٔ خود را محقق کند ، انقلاب اسلامی ایران بطلان آن را به رُخ همگان کشید و اثبات کرد منفعت و سعادت انسان میّسر نیست مگر در پرتو سعادت جامعه(امت اسلامی) و استراتژی دست یافتن به چنان جامعه ای، جز پیوند مؤمنین و دستگیری شان از یکدیگر (ولایت)نیست.
نه فقط در عرصهٔ نظر بلکه در عمل نیز صحّت نظریهٔ اسلام ناب توسط خمینی کبیر و جوانان تربیت یافتهٔ مکتب او به جهانیان ثابت شد.

🔹 رهبری معظم فرمود زیبائی های حوادث تلخ را ببنیم. کرونا تلخ است که جان هموطنان مان را گرفت و خانواده های بسیاری را در جهان داغدار کرد ولی در کنار این تلخی، زیبائی جامعهٔ ایمانی را ببنیم. شکست تمدّن غرب را ببینیم.
از رشد جریان انقلابی مؤمن در کشور غافل نشویم.
ببینیم دور و بَرمان را! اینکه مانند #نوکر تلمبه را کول کنند و نیمه شب در خیابان و کوچه ها راه بیفتند و درب مغازه ها و خانه ها را ضدعفونی کنند، زیبا نیست؟!
طلبهٔ قمی میگفت وقتی بیمار کرونایی که جانباز شیمایی هم بود تهوّع پیدا کرد، با افتخار رفتم و بالا آورده اش را پاک کردم و بدم نیامد.
خانم دههٔ هفتادی که در اوج تهاجمات فرهنگی دشمن بزرگ شده ، پای رسیدگی به بیمار جانش را تقدیم می کند و مدال شهادت میگیرد.
دیگری، بستهٔ غذایی را که به مستمند میدهد شرمنده و سربه زیر میگوید: ناقابل است، از ما قبول کنید.

🔹 واقعیت این است که انقلاب اسلامی توانست جریان مؤمنانه ای راه بیاندازد که نوکری مردم را افتخار میدانند و این نوکری برای شان همان مزّهٔ مجالس عبادت و روضه را دارد. مسجد تا دیروز محل نیایش و تضرّع شان بود و امروز بیمارستان و کوچه پس کوچه های شهر مسجد شان شد و اظهار فروتنی در برابر مردم عبادت شان. همان بچه مسجدی های ما اکنون علمدار راه اندازی خیریّه ها شدند.

🔹 اینان تربیت یافتگان مکتب حضرت روح الله هستند که با تمام وجود یافتند روح عبودیت در بندگی است که گاه با نماز در مسجد تبلور یابد و زمانی با گند زدائی در محلّات.
دست ردّ زدند بر اسلام خوارجی و متحجّر که در قید ظواهر و مناسک مانده بود و پشت پا زدند به اسلام لیبرال که بویی از مجاهدت و ایثار نبرده بود.
درگیر ظواهر نمی شوند؛ ظاهرش گند زدائی و محرومیت زدائی است ولی باطن آن نبرد با طاغوت است. طاغوت میخواست میان جریان انقلاب و مردم فاصله اندازد. میخواست به بهانه کرونا ناامیدی را نهادینه کند که شاگردان سید علی با نوکری مردم همه را نقش بر آب کردند.

🔹 رحمت خدا بر این جهادگران. این قلم لایق نوشتن از آنان نیست ، سورهٔ مائده در قرآن چنین وصف شان کرد که خداوند روزگاری امتی را به صحنه خواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنها نیز او را(یحبّهم و یحبّونه).فروتن در برابر مؤمنین و سرسخت در مواجههٔ کفار(أذلّة علی المؤمنین أعزّة علی الکافرین).
اسلام شان از جنس قیام و جهاد است نه قعود و نق زدن(یجاهدون فی سبیل الله) و در راه خدا از سرزنش هیچکس باک ندارند(لا یخافون لومة لائم) . اهل ولایت هستند و اطاعت پذیر(من یتول الله و رسوله...).قادر مطلق وعده داد که پیروزی نهائی با آنان است(فإنّ حزب الله هم الغالبون).

🔹 خدا رحمت کند شهید مقاومت را که مصداق بارز آیهٔ شریفه بود و تأکید فراوان بر ولایت و پیوند میان حزب الله و جامعه داشت.
به امید پیوند هرچه بیشتر ولایت میان مؤمنین.

#کرونا
@Manahejj

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۹/۰۱/۲۱
  • ۹۷۶ نمایش
  • صادقی

جامعه

حرکت جهادی

مناهج

ولایت

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">